YAŞAM

NE OKUDUM / ALLAH DE ÖTESİNİ BIRAK

kitap-allah-de-ötesini-birak
Bugün sizlere bir kitaptan bahsetmek istiyorum. '' Allah her şeyden haberdardır,sanmayın ki size yapılan haksızlığa kayıtsız kalıyor. O, size bir annenin evladına yaklaştığı merhametten daha fazla merhamet duyandır. Duanızın karşılığını takip etmeden Allah de ötesini bırak'' Evet kitabın adını duymuşsunuzdur mutlaka. ''Allah de Ötesini bırak.'' (Yazar:Uğur KOŞAR) Bu kitabı D&R da dolaşırken görüp incelemiştim. O an hem kitabın adı hemde içerisinde ayaküstü okuyabildiğim birkaç cümle beni meraklandırmaya yetmişti. Kitabı internet sitesinden sipariş ettim ve okudum. Bu kitap bence evrenin ,yaşamın ve yaşadıklarımızın farkına varmamızı sağlıyor.

Devamını Oku


PEMBE YAŞAM :)

pembe-hayat
    Geçen gün izlediğim bir programda pembe rengin insan duyguları üzerine etkisinden bahsediyorlardı.  Pembiş rengin saf ve yumuşacık etkisi sinirlere iyi geliyormuş. Sakinleştiriyor ve daha mutlu olmanızı sağlıyormuş. Programda araçlarını yanlış park eden sürücülerin araçları çekiliyor ve tabi ki aracını tekrar geri almak için bir sürü prosedür sonrası ödeme yapmak için gittikleri büroda yaşadıkları problemin öfkesini orada çalışan görevliden çıkarıyorlardı. Bu duruma bir çözüm bulmak için bütün ofisi pembenin tatlı bir tonuna boyadılar. Bütün eşyalar pembeydi. Bu görüntüden sonra ofise gelen kişiler tam tersi etkiyi göstererek hiç öfkelenmediler. Hatta ofisin sıra dışı bir renk olması dikkatlerini çektiği için o anki problemlerini unutup yaşadıkları şaşkınlığa kapıldılar. Gülerek espriler yaparak ofisten ayrıldılar. Bence güzel bir deney yapmışlar. Ben de bu durumun gerçekliğini kanıtlamak için kendi gözlemlerimi yapmaya başladım bile. Pembe renk ile yapılan bütün dekorasyonlar çok güzel oluyo. Her şeye çok yakışıyo ve sevimli bir hava katıyo. Sizce de öyle değil mi? Seçtiğim resimleri görmeden geçmeyin emi canlar. :)

Devamını Oku


KİTAPLARIM GELDİİİİİ

kitaplar
Sipariş ettiğim kitaplar da geldiii.;) Vallahi ne yalan söyliyim ne zamandır çok istememe rağmen bir türlü herhangi bir kitaba başlayamıyordum. Gez toz, misafir ağırla, tarifler dene, evliliğin temposuna alış derken kitaba açlığımı fark ettim. Bir an önce okumalıyım .Yeni maceralara atılmalı, yeni hayatlara ortak olmalıyım, belki de bir kitabın sayfasında yeni bir beni keşfetmeliyim. Acaba kitabın kahramanı bana benziyor mu ? Hangi sırları anlatmış, hangi gizli yönlerini dökmüş ortaya. Çok merak ediyorum çookk ...Ne de olsa meraklının biriyim :)

Devamını Oku


KİTAP OKUMANIN BEYİN VE SOSYAL YAŞAMA ETKİSİ

kitap-iq
         Günümüzde çoğumuz kitap okuyamadığımızdan yakınırız. Gündelik yaşamın temposu içerisinde kitap okumak için 20 dakika ayırsak yetmez mi? Oysa çoğumuz 'kitap okumaya zaman yok' diye düşünüp en son plana atarız yada hiç listeye almayız bile. Kitap okumanın beyin ve sosyal hayat üzerine etkilerini iyi bir okuyucuyum diyen biri eminim çok iyi anlatabilir.Kitap okumanın hele hele sürükleyici bir kitabı okumanın keyfi bir başka oluyor. Bir sonraki sayfada bir sonraki satırda neler oluyor diye heyecan ve hızla okunan bir kitap sizi o andan alıp stres ve gündelik yaşamdan uzaklaştırmıyor mu? Bence öyle ... Hatta neredeyse o an kitabın içindeki siz oluyorsunuz ve tamamen başka bir bedende hareket ediyor gibisiniz :) bu gerçekten inanılmaz keyifli bir durum. Fakat elbette günümüzde kitap okuma isteğinin yerini televizyon,internet,vb araçlar almış durumda. Sosyal medya birçok faydasının yanı sıra zamanımızı da hiç farkında olmadan tüketmiş oluyor. Hal böyle olunca da kitap okumaya zaman kalmıyor.Evet bende çeşitli sosyal siteler ve kendi bloğumla ilgilenirken hatırı sayılır vakitler harcıyorum.Size buradan ulaşabildiğim için kitap okumanın faydalarını hatırlatmak istedim. Kitap okumaya mutlaka zaman ayırmalıyız....

Devamını Oku


ÇAYIN FAYDALARI

çay
     Çay, günün her saati hemen hemen hepimzin bolca tükettiği enfes aromalı sıcak içeçek olmuştur. Hatta o kadar ki artık soğuk içecek olarak ta bolca tüketiliyor. Fakat ben size çayın içimizi ıstan en güzel ve sıcacık halinden,hoş sohbetlere ortak olan siyah çayın faydalarından bahsedeceğim.Bir karadenizli olarak çayın faydalarını keyifle anlatmayı görev bilirim :)Devamını Oku


BLOG ARŞİVİM