GÜZELLİK

DETOKS YAPMANIN KISA YOLU

detoks
Detoks yapmaya başlamadan önce detoks nedir ki açıklayalım: ) Detoks herhangi bir yolla vücudumuza giren veya vücudumuzun ürettiği atık maddelerin yani toksinlerin vücudumuzdan arındırılması için yapılan bir diyet yöntemidir. Toksin ise kelime anlamı zehir demektir.
          Vücudumuzu toksinlerden arındırmak için diyet uygulamak bence bu yaşam temposunda biraz zor :D Yani en azından ben uygulayamıyorum. Tam da bu yüzden işin kolayını araştırırken bide baktım ki çook basit bir yolu varrmııışş ;) Vücudumuza detoks etkisi yaratan bazı besinleri çok kolay bir şekilde tüketip vücudumuz için gereken detoks ihtiyacını çözebiliriz. Evet bunlardan ilki güne,

Devamını Oku


KIŞ AYLARINDA CİLT BAKIMI İÇİN NELER YAPILMALI

cilt-bakımı
Kış mevsiminde soğuk hava,kaloriferle ısınan kapalı ortamlar, ışık, hava kirliliği  ve birçok olumsuz etki nedeniyle cildimizi korumanın önemi de arttırıyor. Bütün bu etkilerden cildimizi korumanın yollarını Dermatolog Buket PENÇE detayları ile anlatmış. Kış mevsiminin etkilerinden aşırı etkilenen biri olduğum için araştırdım ve neler yapabileceğimizi sizlerle paylaşmak istedim.
TEMİZLİK: Yüz ve vücudumuzun kurumaya engel olmak amacıyla kremli veya yağlı sabun ve jeller kullanılmalıdır.
NEMLENDİRME: Yüz ve vücut deri tipine uygun nemlendiriciler (gliserin, vazelin, üre, laktik asit, hyaluronik asit içerenler) her banyodan sonra uygulanmalı ve kuruluğa engel olunacak şekilde nemlendiriciler daha sık sürülmelidir.
PEELING: Kışın deri tipine göre sıklığı ayarlanarak glikolik asit, retinoik asit veya salisilik asit içeren jel, krem veya maskelerle derinin ölü tabakası yenilenmesi mutlaka sağlanmalıdır.

Devamını Oku


BLOG ARŞİVİM