DOĞUŞ OTOMOTİV TRAFİK HAYATTIR!

Pazartesi, Mayıs 11, 2015

Direksiyon başında mesajlaşmayın, güvenliğinizi riske atmayın.
Trafik Hayattır!

Gelişen teknoloji sayesinde günlük işlerimizin birçoğunu cep telefonları üzerinden yapmak hem hayatımızı kolaylaştırıyor hem de cep telefonuna olan bağımlılığımızı giderek arttırıyor. Bu bağımlılık trafikte ise önemli bir tehlike unsuru yaratıyor.
Araç kullanırken cep telefonuyla mesajlaşmak veya konuşmak sadece sürücü güvenliğini değil, yaya güvenliğini de tehlikeye atan en büyük hatalardan biri olarak gösteriliyor. Yapılan bir araştırmaya göre cep telefonuyla mesajlaşan veya konuşan bir sürücünün sarhoş bir sürücü ile aynı tepkileri verdiği öne sürülüyor. Tüm bu sebeplerden ötürü Doğuş Otomotiv’in kurumsal sorumluluk platformu Trafik Hayattır cep telefonu kullanımı konusuna dikkat çekerek, toplumu bilinçlendirmeyi hedefliyor.

dogus-otomotiv
Trafik güvenliği bilincini toplumun tüm kesimlerine yaymak için faaliyetlerini sürdüren Trafik Hayattır, 4 ana mesaj üzerinden farkındalık yaratmayı hedefliyor. Bu kapsamda, platform aşırı hız, bebek koltuğu kullanımı, emniyet kemeri gibi trafik güvenliği stratejik mesajlarına son yıllarda ‘cep telefonu’ kullanımını da ekledi. Trafik Hayattır cep telefonu kullanımına dikkat çeken dergi ve gazete ilanlarına ek olarak, yeni animasyon serisindeki animasyonlarla da cep telefonu kullanımının risklerini esprili şekilde aktarıyor.
Bir boomads advertorial içeriğidir.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

4 yorum

 1. araba kullanırken değil mesaj yazmak, konuşmuyorum bile.
  dikkat etmek lazım, hayatımız söz konusu...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet haklısın. Bu video benim çok hoşuma gitti gerçekten insan bazen olabilecekleri düşünemiyor çok uyaran bir video olmuş. Umarım izleyenler çok daha dikkatli olurlar :)

   Sil
 2. Merhaba canım,seni takipteyim.Tanıştığımız için çok mutluyum.Sevgilerimi gönderiyorum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim bende çok memnun oldum :) benden de sevgiler görüşmek dileğiyle

   Sil

BLOG ARŞİVİM